Innowacje Przełomowe/Zaburzające (disruptive)

Fani TRIZ szybko wychwycą w tym krzywą S. Zamieszczamy najlepszy naszym zdaniem z krótkich filmów o przełomowych innowacjach profesora Christensena.


Profesor Clayton Christensen z Harvard Business School, nie tylko zauważył geometryczny wzrost drugiego etapu krzywej „S”, który powoduje gwałtowny przełom nowej technologii na rynku. Podkreśla także jak trudno zarządom firm, które przyzwyczaiły się do starej technologii poszukiwać tej nowej, przełamującej technologii. Obserwacje profesora Christiensena potrafią zainspirować i dzisiaj, szczególnie gdy myślimy o strategiach technologicznych. Animowany filmik przygotowany został przez zespół Prof. Roberta Perronsa z Queensland University of Technology.


Filmik trwa niecałe 5 minut, język angielski.

Oto trafne podsumowanie, które znaleźliśmy wśród komentarzy do tego filmu:  Summary: Disruptive Innovation: Why market leaders fail? In this animated video Prof. Robert Perrons explains Prof. Clayton Christensen´s Theory of Disruptive Technologies and how such phenomena can cause market leaders to fail (even when they seem to do everything rigth).