Europejski i Światowy TRIZ w Polsce

TRIZ szybko rozwija się w Polsce. Znaczącym potwierdzeniem tego trendu są dwie duże, międzynarodowe konferencje w nadchodzących miesiącach - TRIZ Future we Wrocławiu (październik 2016) i TRIZ fest w Krakowie (wrzesień 2017).


Po dwóch konferencjach TRIZ w 2015 mających charakter krajowy (mimo zagranicznych gości), Polska będzie gościła w najbliższym czasie  dwa prawdziwie duże wydarzenia międzynarodowe.

TRIZ FUTURE CONFERENCE 2016 to główna coroczna konferencja Europejskiego Stowarzyszenia TRIZ (ETIRA) mająca przede wszystkim charakter naukowym. Zgodnie z nazwą TRIZ Future koncentruje się na tym co dopiero będzie popularne w najbliższych latach. Wydarzenie odbędzie się 24-27 października 2016 na Politechnice Wrocławskiej. Grupa ODiTK ma zaszczyt być partnerem tego wydarzenia. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na stronie wydarzenia.

TRIZfest, to coroczna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia TRIZ (MATRIZ). Poprzednie konferencje TRIZfest odbyły się w Pradze (2014), Seulu (2015) i Pekinie (2016). Jest to spotkanie przede wszystkim osób zawodowo używających narzędzi TRIZ w swoich firmach, choć nie brakuje tam  konsultantów i naukowców. W Polsce na pewno usłyszymy jak TRIZ zmieniał pracę całych koncernów i przedstawione zostaną przykłady rozwiązanych problemów produkcyjnych czy Badań i Rozwoju. Dowiemy się o najnowszych trendach i będzie można spotkać kluczowe osoby dla rozwoju firm takich jak Samsung czy Siemens. TRIZfest 2017 odbędzie się 13-16 września 2017 w Krakowie. Grupa ODiTK została zaproszona przez prezydenta MATRIZ do współpracy przy tworzeniu tego wydarzenia

Wydarzenie to jeszcze nie ma strony internetowej, ale datę warto sobie zarezerwować. Wkrótce będzie więcej wiadomości dotyczących TRIZfest 2017.


Poniżej zdjęcie uczestników TRIZfest 2016 w Pekinie gdzie reprezentował nas Jerzy Obojski.optymalizacja konstrukcji

przykład optymalizacji mocowania

Leave review
Udana optymalizacja u Chińskiego producenta automotive. Uzywając Desing For...
Czytaj dalej
Stave Falls case study

Stave Falls case study

Leave review
Zainspiruj się przypadkiem elektrowni w Stave Falls - kreatywne rozwiązania...
Czytaj dalej
redukcja kosztów produkcji poprzez uproszczenie konstrukcji wyrobu

redukcja kosztów produkcji przy wyższej jakości

Leave review
zapis osiemnastominutowego webinarium z Michałem Hałasem na temat: Optymali...
Czytaj dalej
Bajka o 2 silosach

Bajka o dwóch silosach

Leave review
Dwóch szefów okopało się w swoich silosach. Okazało się jednak, że jest spo...
Czytaj dalej
Rusztowanie myslowe w burzy mózgów

Rusztowanie myślowe i burza mózgów

Leave review
Prawdziwie profesjonalna burza mózgów wymaga otwarcia na pomysły inteligent...
Czytaj dalej